Универзитетот на Јужна Флорида

7.77 / 10

serve more than 50,000 студенти и нудат додипломски, дипломира, и специјалист степени докторски ниво

Адреса: 4202 Е. Fowler Avenue Tampa, FL 33620, САД

Apply online to University of South Florida

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in University of South Florida.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Универзитетот на Јужна Флорида

Универзитетот во Јужна Флорида е Најистакнат истражувачки универзитет сместен во срцето на заливот Тампа. Универзитетот во Јужна Флорида е посветен на оспособување на студентите за да го зголемат нивниот потенцијал за цел живот.

Добредојдовте на Универзитетот на Јужна Флорида, a Preeminent State Research University! Located in the heart of Tampa Bay, Универзитетот на Јужна Флорида е посветена на зајакнување на студентите да се зголеми нивниот потенцијал за доживотно успех.

Нашето училиште се наоѓа во динамична и разновидна регионот на Тампа Беј, со кампуси во Тампа, St. Петербург, и Сарасота. Заедно, овие кампуси служи повеќе од 50,000 студенти и нудат додипломски, дипломира, специјалист, и докторски нивоа.

низ нашата 14 колеџи, студенти да изберат од над 180 специјалност и концентрација, од бизнис и инженеринг на уметноста и USF здравство. We are proudly dedicated to empowering our students to prosper and have been recognized nationally for our achievements in closing the gap between white and black student success.

Според САД. И Светот Вести Извештај, нашите програми за постдипломски студии продолжуваат да се бројат меѓу најдобрите, со осум програми рангирани на врвот 50 во 2018. Ние се трудиме да ги направиме овие stвездени програми прифатливи и да понудиме некои асистенти, стипендија, и грантови за да им помогне на дипломираните студенти да ги финансираат своите дипломи.

Високо влијание, глобалното истражување е од централно значење за она што го правиме тука во USF. во 2018, нашиот универзитет вртоглаво се искачи на врвот 25 јавни универзитети за трошоци за истражување - и достигна 42-ра во цела држава меѓу јавните и приватните универзитети. Со вкупно истражување трошоците на $568 милиони во 2016-2017, USF е во првите редови на врвната медицина, науката, инженеринг, и уметноста.

основана е во 1956, ние се гордееме што сме универзитет во Златна ера и лидер меѓу младите универзитети. Нашата младина ни овозможува флексибилност и слобода да гради нови патишта и да се поттикне иновации и напредок. Нашиот технолошки инкубатор на кампусот создаде повеќе 230 работни места на локално ниво, и нашиот Центар за претприемништво е рангирана во топ 15 на национално ниво. Ние сме исто така лидери на меѓународно ниво, и во 2018 беше број еден производител на Фулбрајтовите научници во нацијата втора година по ред.

Пред сè друго, нашите прогресивен, претприемачкиот дух ни помогна да се посветам на исклучителен средина за нашите студенти. во 2018, USF ја заслужи наградата Active Minds Healthy Campus, дадени како признание за нашиот успех со приоритет и промовирање на нашите студенти’ здравје и благосостојба. И сега е дом на едно поглавје од Фи Бета Капа - најпрестижните организација национална чест во земјата - USF е подготвен да им помогне на овие студенти се ослободи нивниот најголем потенцијал.

Нашата верба дека секој студент ќе успее ако им се даде можност информира сè што правиме тука во USF. Вие сте добредојдени да се истражуваат повеќе за нашиот универзитет - лично и на интернет - и открие како може да напредува во USF.

Курсеви во Универзитетот на Јужна Флорида

  • Студија за уметност & Design in University of South Florida

   уметност & дизајн

  • Студија за бизнис & Management in University of South Florida

   бизнис & управување со

  • Студија за инженерство - Chemical in University of South Florida

   инженеринг - Хемиски

  • Студија за инженерство - Civil and Structural in University of South Florida

   инженеринг - Граѓански и структурни

  • Студија за инженерство - Electrical and Electronic in University of South Florida

   инженеринг - Електрични и електронски

  • Студија за инженерство - General in University of South Florida

   инженеринг - Генерал

  • Студија за инженерство - Производство & Production in University of South Florida

   инженеринг - Производство & Производство

  • Студија за инженерство - Mechanical in University of South Florida

   инженеринг - Механички

  • Study Maritime in University of South Florida

   Поморски

  • Студирајте медицина / MBBS in University of South Florida

   медицина / МББС

  • Study Nursing in University of South Florida

   медицински сестри

Фотографија Gallery of University of South Florida

Видео about University of South Florida

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите Универзитетот на Јужна Флорида

Како да get admission to University of South Florida

Како да get invitation letter from University of South Florida

Tuition fees in University of South Florida

Кои се причините за тоа study in University of South Florida

Што е квалитетот education in University of South Florida

Cost of study in University of South Florida for foreign students

Како да apply to University of South Florida

Прием во Универзитетот на Јужна Флорида

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to University of South Florida

 • Јасен процес на прием

  Комплетна форма или контактирајте ги претставниците за целосни упатства за прием на кој било универзитет во САД

 • Најбрз прием

  Процесот на прием на универзитетите во САД е најбрз со универзитетите. ГУРУ

Универзитетот на Јужна Флорида локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2021 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru