Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон

7.02 / 10

Education in London university

Адреса: Egham Hill, Egham TW20 0EX, Обединето Кралство

Apply online to Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон

Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон е пионерска универзитет, киснат во историјата и културата, уште постојано се развива и се приспособуваат на барањата на модерна високо образование.

Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон е основана од страна на две социјални реформатори кој е пионер на идеалот на образование и знаење за сите кои би можеле да имаат корист. Нивната визија живее денес. Како една од водечките компании за истражување-интензивна универзитети во Велика Британија, ние сме дом на некои од најистакнатите органи во светот во науката, уметност, бизнис, економија и право. Наставниците и истражувачите се променат животот, expand minds and help current and future leaders understand power and responsibility. We are strengthened by diversity, и добредојде студенти и академици кои патуваат од целиот свет да учат и работат тука, обезбедување на меѓународни и мултикултурна перспектива во рамките на блиско и историски кампус.

Курсеви во Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон

  • Study Accounting and Finance in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

   Сметководство и финансии

  • Студија за бизнис & Management in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

   бизнис & управување со

  • Студија за класици & Ancient History in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

   класици & Античка историја

  • Study Economics and Econometrics in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

   Економија и економетрија

  • Study Geography in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

   географија

  • Study Philosophy in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

   Филозофија

Фотографија Gallery of Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Видео about Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

За што прашуваат посетителите Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон

Како да get admission to Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Како да get invitation letter from Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Tuition fees in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Кои се причините за тоа study in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Cost of study in Royal Holloway, University of London for foreign students

Што е квалитетот education in Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Како да apply to Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

Прием во Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to Royal Holloway, Универзитетот во Лондон

 • Јасен процес на прием

  Complete form or contact representatives for full instructions about admission to any United Kingdom university

 • Најбрз прием

  Admission process into UK is the fastest with Universities.GURU

Ројал Холовеј, Универзитетот во Лондон локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2023 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru