Универзитети на глобално ниво

8.44 / 10

Адреса: 20 Kirkwood Avenue, Upper Riccarton, Christchurch 8041, Нов Зеланд

Apply online to University of Canterbury

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in University of Canterbury.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Универзитети на глобално ниво

УЗ има разновиден спектар на опции студија со повеќе 100 квалификации во повеќе од 80 различните предметни области. Да почнат да истражуваат вашите опции за пребарување на предмети, квалификации и курсеви подолу.

светот-рангиран истражување УЗ е влијателен на национално и на меѓународно ниво. Ние сме повеќето истражувања интензивна универзитет во Нов Зеланд и да имаат корист од дарежлива надворешно финансирање. Дознајте што се работи на. На УЗ вашето образование не завршува на вратата на предавање театар. Се приклучат на заедницата каде што може да биде кој си и го направи она што го сакаш,. Ќе живеат и учат меѓу инспиративна и талентирани луѓе од широк спектар на позадини. Canterbury е направен за надворешна рекреација - граничи со Тихиот Океан и Јужните Алпи, регионот е полн со ридови, планините и патишта. Има по нешто за секоја ниво на адреналин.

УЗ нуди голем број на совети и поддршка прилагодени на специфичните типови на луѓе. Без разлика дали сте средношколка, меѓународен студентски, родител или советник за кариера имаме помош на рака. Од е-мејл и ИТ до здравствените услуги на кампусот, УЗ има широк спектар на услуги за нови студенти. Направи вашето искуство најдобро што може да биде од страна на искористување на овие.

Балансирање на вашиот буџет може да биде предизвик додека ви се школуваат. Дознајте што е на располагање на УЗ students.The град Крајстчерч финансиска помош и поддршка е растечка жариште на можност. Развој и иницијативи се појавуваат во брзо темпо и нашите дипломирани студенти се совршено подготвен за пристап до овие можности. Во текот на последните неколку години, нашите студенти се заработени меѓународна репутација за нивната вклученост на заедницата. Вклучете се со пристапувањето во Студентски Волонтерски армија или да се поврзете со голем број на локални организации - Крајстчерч е одлично место за да се!

Услуги Група Академскиот надгледува академски прописи, политика, одобренија програма, академски процеси и обезбедување на квалитет на Универзитетот во Кантербери. Ние, исто така управуваат со награди УЗ за настава, STAR курсеви за ученици во средно, Летно училиште, институционални истражувачки и академски развој.

УЗ е надворешно ревизија на редовна основа, како дел од нашата гаранција за квалитет. Нашите Наградата се доделува значајно достигнување и се одразува на квалитетот на наставата УЗ. Нашите области на одговорност, каде да најдат информации, корисни линкови и како да не контактирате. Се понапред, со преземање на еден од нашите Летна школа курсеви. Се кандидира секоја година во периодот помеѓу ноември и февруари. Учениците од средните училишта од било каде во Нов Зеланд може да го направи нашата прва година курсеви степен од голем број на предмети. За сите информации, вклучувајќи грантови настава поврзани со, одобренија, прегледи и планови да се види на Интранет (персонал само).

Обезбедување дека Универзитетот ги исполнува своите обврски со сите закони и прописи за заштита при работа. Обезбедување на совети и помош на кадар и студентите од целиот ефикасно управување со опасност. Здравјето и безбедноста на образование во насока на зајакнување на оддели за да ефикасно да се идентификуваат и да управуваат со опасности во нивната област. Известување и истражување на настаните од целиот УЗ каде што вработените / студентите / посетители / изведувачи се повредени или можеле да бидат повредени во текот на нивната работа. Обезбедување на професионални здравствени услуги за пр. здравствен надзор / вакцини против грип Олеснување на учество на вработените во здравство & безбедност. Одржување на ефективен процес на рехабилитација на кадарот и студентите како што се бара. Следење на здравјето & безбедносни перформанси низ Универзитетот и известување за овој на повисокото раководство, заедно со соодветни препораки за подобрување.

За поголемиот дел од својот прв 100 години на Универзитетот е лоциран во центарот на Крајстчерч (сега центар за уметност). Со 1975 што ја заврши својата потег на наменски изградени пространа 76 сајт хектар во предградие на Илам, 7километри од стариот дел на градот site.When основана во 1873, Кантербери колеџ, како на Универзитетот беше првично познат, беше само втор универзитет во Нов Зеланд. Сместен е во доброто камени градби на централен блок градот, тоа зависи за опстанок на кирии од висок фарми земјата со која бил надарен од Провинцискиот Совет Кантербери.

Таа е формирана од моделот Оксбриџ со една голема разлика: студентки беа примени од самиот почеток. Рана дипломиран, Хелен Connon, стана првата жена во тогашната британска империја да победи почести.

Ернест Радерфорд, најистакнатите постдипломски Canterbury е, студирал на Универзитетот во 1890-тите. Тој откри својата научна способност за време од една година на постдипломски студии, пред преземањето на стипендија на Кембриџ. Современик на Радерфорд, Apirana Ngata на Ngati Porou, беше првиот дипломиран Маорски од било кој универзитет на Нов Зеланд. Портретите на овие двајца мажи, односно, благодатта на нацијата $100 и $50 банкноти.

За поголемиот дел од својот прв 100 години на Универзитетот е лоциран во центарот на Крајстчерч (сега центар за уметност). Со 1975 што ја заврши својата потег на наменски изградени пространа 76 сајт хектар во предградие на Илам, 7километри од стариот сајт градот. Тој се состои од централниот комплекс на библиотеките, амфитеатри, лаборатории и персонал сместување опкружен со фудбалските терени, шуми и познатиот Илам градини. На 1 јануари 2007, соседните Крајстчерч колеџ за образование, втората најстара наставниците’ обука колеџ во Нов Зеланд, споени со Универзитетот и стана шестиот колеџ / училиште УЗ.

Курсеви во Универзитети на глобално ниво

Фотографија Gallery of University of Canterbury

Видео about University of Canterbury

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите Универзитети на глобално ниво

Како да get admission to University of Canterbury

Како да get invitation letter from University of Canterbury

Tuition fees in University of Canterbury

Кои се причините за тоа study in University of Canterbury

Cost of study in University of Canterbury for foreign students

Што е квалитетот education in University of Canterbury

Како да apply to University of Canterbury

Прием во Универзитети на глобално ниво

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to University of Canterbury

 • Јасен процес на прием

  Complete form or contact representatives for full instructions about admission to any New Zealand university

 • Најбрз прием

  Admission process into New Zealand is the fastest with Universities.GURU

Универзитети на глобално ниво локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2023 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru