Универзитетот во Саскачеван

8.44 / 10

make admission in Canada university

Адреса: 105 Administration Place Saskatoon SK S7N 5A2, Канада

Apply online to University of Saskatchewan

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in University of Saskatchewan.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Универзитетот во Саскачеван

Универзитетот во Саскачеван е еден од првите истражувања интензивна, докторски медицински универзитети во Канада, и е дом на водечки светски истражувања во области од глобално значење, како вода и безбедност на храната. Истражување и откривањето е подобрен од страна на нашите истакнати објекти, including the Canadian Light Source synchrotron, VIDO-InterVac, the Global Institute for Food Security, the Global Institute for Water Security and the Sylvia Fedoruk Centre for Nuclear Innovation.

Guided by our Универзитетот план: Универзитетот на светот му треба на, ние работиме заедно низ дисциплини и со нашите заедници за да се најде креативни решенија за најголемите глобални предизвици. нашите дипломци, признати за нивната силна работна етика, информиран природата и определување, се водечки промени тука дома и во целиот свет.

Простори на нашата главна кампус во Саскатун поддршка на интердисциплинарна фокусот на нашата студија и работа, вклучувајќи Гордон Oakes Црвениот мечка студентски центар, an intercultural gathering place that helps integrate Indigenous culture on campus, и здравствени науки зграда, кој вклучува осум здравствени науки полиња во практична, рацете на учење на животната средина.

USask студенти доаѓаат од целиот свет, and can become part of the USask family in communities throughout Saskatchewan, where we offer a range of programming, од воведни часови на целиот пат низ целосна програми во некои дисциплини.

 

Курсеви во Универзитетот во Саскачеван

  • Студија за земјоделство & Forestry in University of Saskatchewan

   Земјоделството & Шумарство

  • Study Archaeology in University of Saskatchewan

   археологија

  • Студија за уметност & Design in University of Saskatchewan

   уметност & дизајн

  • Study Biological Sciences in University of Saskatchewan

   Биолошки науки

  • Студија за бизнис & Management in University of Saskatchewan

   бизнис & управување со

  • Study Chemistry in University of Saskatchewan

   хемија

  • Study Dentistry in University of Saskatchewan

   стоматологија

  • Study Environmental Studies in University of Saskatchewan

   Студии за животна средина

  • Study Finance in University of Saskatchewan

   Финансии

  • Study Human Resources Management in University of Saskatchewan

   Управување со човечки ресурси

  • Study Marketing in University of Saskatchewan

   Маркетинг

  • Студирајте медицина / MBBS in University of Saskatchewan

   медицина / МББС

  • Study Medicine Related Studies in University of Saskatchewan

   Студии поврзани со медицината

  • Study Nursing in University of Saskatchewan

   медицински сестри

  • Студија за аптека & Pharmacology in University of Saskatchewan

   Аптека & Фармакологија

Фотографија Gallery of University of Saskatchewan

Видео about University of Saskatchewan

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите Универзитетот во Саскачеван

Како да get admission to University of Saskatchewan

Како да get invitation letter from University of Saskatchewan

Tuition fees in University of Saskatchewan

Кои се причините за тоа study in University of Saskatchewan

Cost of study in University of Saskatchewan for foreign students

Што е квалитетот education in University of Saskatchewan

Како да apply to University of Saskatchewan

Прием во Универзитетот во Саскачеван

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to University of Saskatchewan

 • Јасен процес на прием

  Пополнете формулар или контактирајте со претставници за целосни упатства за прием на кој било универзитет во Канада

 • Најбрз прием

  Процесот на прием во Канада е најбрз со универзитетите. GURU

Универзитетот во Саскачеван локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2021 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru