Универзитетот на Регина

8.5 / 10

прием во Канада

Адреса: 3737 Wascana Pkwy, Реџина, SK S4S 0A2, Канада

Apply online to University of Regina

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in University of Regina.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Универзитетот на Регина

Студентите на Универзитетот на Регина добијат можност да бидат дел од заедницата на 14,000 студентите со 1800 кои живеат на кампусот. Други големи универзитети може да направи да се чувствувате како ништо повеќе од еден студент број, но нашата меѓусебно поврзани кампусот значи дека ќе се исполнат студентите и факултетот од секоја дисциплина на вашата секојдневна прошетка до класа. Деновиве вратот ќе биде уморен од одобруваат во сите ваши пријатели! Не се чувствуваат анонимни – дојде на Универзитетот на Регина и да ги преземат вашето место во UR заедница.

Прашувајќи се како можете да се вклучат? Проверете остатокот од делот на кампусот живот и да видиме што нашиот кампус може да ви понуди!

Курсеви во Универзитетот на Регина

  • Студија за уметност & Design in University of Regina

   уметност & дизајн

  • Студија за бизнис & Management in University of Regina

   бизнис & управување со

  • Study Computer Science and Information Systems in University of Regina

   Компјутерски науки и информациони системи

  • Study Economics and Econometrics in University of Regina

   Економија и економетрија

  • Study Education and Training in University of Regina

   Образование и обука

  • Студија за инженерство - General in University of Regina

   инженеринг - Генерал

  • Study Environmental Studies in University of Regina

   Студии за животна средина

  • Study Mathematics in University of Regina

   математика

  • Study Medicine Related Studies in University of Regina

   Студии поврзани со медицината

  • Study Nursing in University of Regina

   медицински сестри

  • Study Philosophy in University of Regina

   Филозофија

  • Study Psychology in University of Regina

   психологија

  • Study Sociology in University of Regina

   социологија

Фотографија Gallery of University of Regina

Видео about University of Regina

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите Универзитетот на Регина

Како да get admission to University of Regina

Како да get invitation letter from University of Regina

Tuition fees in University of Regina

Кои се причините за тоа study in University of Regina

Cost of study in University of Regina for foreign students

Што е квалитетот education in University of Regina

Како да apply to University of Regina

Прием во Универзитетот на Регина

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to University of Regina

 • Јасен процес на прием

  Пополнете формулар или контактирајте со претставници за целосни упатства за прием на кој било универзитет во Канада

 • Најбрз прием

  Процесот на прием во Канада е најбрз со универзитетите. GURU

Универзитетот на Регина локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2021 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru