Симон Фрејзер Универзитетот

9.42 / 10

SFU strives to be an inclusive community

Адреса: 8888 University Dr, Burnaby, BC V5A 1S6, Канада

Apply online to Simon Fraser University

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in Simon Fraser University.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Симон Фрејзер Универзитетот

Симон Фрејзер Универзитетот е најмногу заедницата ангажирани истражувачки универзитет во Канада, со три просперитетна урбани кампуси.

In the place where innovative education, cutting-edge research and community outreach intersect, ќе најдете Simon Fraser University. нашата визија? Да се ​​биде водечка ангажирани универзитет во Канада.

Роден во 1965, SFU has become Canada’s leading comprehensive university with vibrant campuses in British Columbia’s largest municipalities — Vancouver, Burnaby and Surrey — and deep roots in partner communities throughout the province and around the world.

Со исклучителни конференција простор, добро назначен извршен сали, соби мулти-цел за работилници или Збег сесии и театри кои се сместат до 450 гости, места од нашата понуда опции за сите ваши потреби состанок.

нашиот посветен, стручен кадар ќе работат со вас за да се произведе еден успешен настан без разлика дали тоа е годишен општ состанок, корпоративна конференција, семинар, на тренинг сесија или "надвор-of-the-обичните" собир во еден од нашите прекрасни области прием.

Ние нудиме state-of-the-art технологија и телекомуникациски услуги, како и видео и веб конференции. Нашите A / V тим е на располагање на лице место за да се обезбеди вашиот настан оди глатко. Се наоѓа во срцето на градот Ванкувер, Морис J. Wosk Центарот за дијалог, Градење на Сегал, Харбор центар и Goldcorp центарот за уметност се исклучителни собир места, со можност за секој настан и буџет.

Please contact us to learn how we can help you create a memorable meeting or event.

Курсеви во Симон Фрејзер Универзитетот

  • Study Accounting and Finance in Simon Fraser University

   Сметководство и финансии

  • Студија за уметност & Design in Simon Fraser University

   уметност & дизајн

  • Study Biological Sciences in Simon Fraser University

   Биолошки науки

  • Студија за бизнис & Management in Simon Fraser University

   бизнис & управување со

  • Study Chemistry in Simon Fraser University

   хемија

  • Студија за класици & Ancient History in Simon Fraser University

   класици & Античка историја

  • Study Communication and Media in Simon Fraser University

   Комуникација и медиуми

  • Study Computer Science and Information Systems in Simon Fraser University

   Компјутерски науки и информациони системи

  • Study Economics and Econometrics in Simon Fraser University

   Економија и економетрија

  • Study Education and Training in Simon Fraser University

   Образование и обука

  • Студија за инженерство - General in Simon Fraser University

   инженеринг - Генерал

  • Study Environmental Studies in Simon Fraser University

   Студии за животна средина

  • Study Finance in Simon Fraser University

   Финансии

  • Study Geography in Simon Fraser University

   географија

  • Study Mathematics in Simon Fraser University

   математика

  • Study Philosophy in Simon Fraser University

   Филозофија

  • Study Psychology in Simon Fraser University

   психологија

  • Study Sociology in Simon Fraser University

   социологија

  • Study Urban Planning in Simon Fraser University

   Урбано планирање

Фотографија Gallery of Simon Fraser University

Видео about Simon Fraser University

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите Симон Фрејзер Универзитетот

Како да get admission to Simon Fraser University

Како да get invitation letter from Simon Fraser University

Tuition fees in Simon Fraser University

Кои се причините за тоа study in Simon Fraser University

Cost of study in Simon Fraser University for foreign students

Што е квалитетот education in Simon Fraser University

Како да apply to Simon Fraser University

Прием во Симон Фрејзер Универзитетот

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to Simon Fraser University

 • Јасен процес на прием

  Пополнете формулар или контактирајте со претставници за целосни упатства за прием на кој било универзитет во Канада

 • Најбрз прием

  Процесот на прием во Канада е најбрз со универзитетите. GURU

Симон Фрејзер Универзитетот локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2023 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru