Западен Универзитетот во Сиднеј

9.37 / 10

Адреса: 161-169 Macquarie St, Parramatta NSW 2150, Австралија

Apply online to Western Sydney University

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in Western Sydney University.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За Западен Универзитетот во Сиднеј

основана е во 1989, Западен понуди Универзитетот во Сиднеј 87 предмети во 22 студиски подрачја. Западен Универзитетот во Сиднеј курсеви се нудат во 10

Како студент на Западен Универзитетот во Сиднеј, ќе стане дел од динамична, просперитетна и културно богата заедница. Постојат различни можности за спорт и рекреација, забава, Излегувам и ангажирање со заедницата - и на и надвор од кампусот. Од ултра-модерен и хај-тек на повеќе спокоен, пастирска средини, each of our campuses is different – but all are friendly, мултикултурна и инклузивен.

Нашите на кампусот објекти вклучуваат библиотеки, компјутерски лаборатории, иновативни простори социјално учење, безжичен интернет, кафулиња, барови, спортски сали, спортски основа, тениско игралиште, и многу отворен простор да се закачам во.

With a range of on-campus clubs and associations there are also lots of opportunities to meet new people with similar interests, спријатели се, и да се истражуваат различни културни, Се разбира поврзани и други активности.

Курсеви во Западен Универзитетот во Сиднеј

Фотографија Gallery of Western Sydney University

Видео about Western Sydney University

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите Западен Универзитетот во Сиднеј

Како да get admission to Western Sydney University

Како да get invitation letter from Western Sydney University

Tuition fees in Western Sydney University

Кои се причините за тоа study in Western Sydney University

Cost of study in Western Sydney University for foreign students

Што е квалитетот education in Western Sydney University

Како да apply to Western Sydney University

Прием во Западен Универзитетот во Сиднеј

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to Western Sydney University

 • Јасен процес на прием

  Комплетна форма или контактирајте претставници за целосни упатства за прием на кој било универзитет во Австралија

 • Најбрз прием

  Процесот на прием во Австралија е најбрз со универзитетите. ГУРУ

Западен Универзитетот во Сиднеј локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2021 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru