La Trobe University

8.75 / 10

Адреса: Plenty Rd & Kingsbury Dr, Bundoora VIC 3086, Австралија

Apply online to La Trobe University

Дајте ни кратки информации и ќе стапиме во контакт со вас со целосни детали за admission and education in La Trobe University.

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

За La Trobe University

Во Ла Trobe универзитет, Ние сме амбициозен глобален мислители. Бидејќи ние отворивме и вратите во 1967, ние сме опремени повеќе од 190,000 дипломирани студенти со вештини и искуство за да се изгради успешна кариера. со повеќе 8,000 студенти од 110 земји, Гордееме се меѓународен универзитет.

во 2016, La Trobe е рангирана во QS Топ 50 под 50, што ни еден од најдобрите млади универзитети во светот. Сега во нашата 50-та година, QS Светскиот универзитет рангови Работна се наоѓа на Ла Trobe во првите два проценти од универзитетите во светот.

Во Ла Trobe, ние биланс истражување совршеност со реалниот свет искуство. Нашите професори на пракса се во индустријата искусни обука на професионалци кои носат индустрија во училница, и во сите нашите училишта нудат можности Работа Интегрирано учење каде што може да се применуваат на учење во вистински работното место. Потоа можете да снимате и да се изгради на вашите искуства преку нашата програма кариера подготвени Предност, развиена со индустријата и структуриран за да ви помогне да активно се подготвуваат за живот надвор од универзитетот.

La Trobe има седум кампуси низ државата Викторија, вклучувајќи и две во Мелбурн и еден во централната бизнис-област во Сиднеј. Во кампусот Мелбурн 267 хектари (660 акри) на прекрасни паркови и патишта, вклучувајќи голем дивиот свет светилиште. Тој нуди добредојде и разновидна универзитетската заедница со станбен стил сместување и услуги.

latrobe.edu.au/international

Определување

La Trobe во моментов е рангирана меѓу првите 400 универзитети во светот, според трите најпрестижните меѓународни ВТА: Академскиот Пласман на светски универзитети (ARWU) 2016, Тајмс високото образование 2016-2017 и QS Светскиот универзитет рангови 2016-2017.

82 проценти од нашите истражувачки области се проценува на "светски стандард или погоре, во 2015 Совршеност во истражување за Австралија Пријави.

нашата програма кариера подготвени Предност е развиена во консултација со индустријата и е дизајниран да ви помогне да активно се подготвуваат за живот по универзитет.

Ние сме инвестирале повеќе од Ау $ 500 милиони во светски центри за учење и истражување, вклучувајќи го и Ла Trobe во Институтот за молекуларна наука (LIMS), Центарот за AgriBioscience (AgriBio), од светска класа, спортски моментов паркираат во развој, и нашите Wildlife Sanctuary, кој има бројни домашни растенија и животни, од кенгури да EMUs.

Студентски Услуги Имаме широк спектар на можности за услуги за да ви помогне да добиете најмногу од вашето време во Австралија,. ПРАШАЈТЕ La Trobe е вашата 24/7 студент на помош, каде што ќе ги најдете одговорите на најчесто поставуваните прашања (Најчесто поставувани прашања) за истражување и студентски живот. Исто така, ќе бидат поддржани од страна на Меѓународниот студентски услуги за кои се посветени да ви помогне од кога ќе дојде до дипломирањето. Нашите студентски услуги вклучуваат: поддршка за пред заминување и ориентација академски и личен-еден-еден поддршка програмите на заедницата ангажман волонтерството и студент хостинг. Курсеви La Trobe нуди повеќе од 200 курсеви, Вклучувајќи 125 додипломски степени и повеќе 120 постдипломски курсеви, во широк спектар на студиски области, Вклучувајќи: бизнис вештини и комуникации инженеринг и трговија здравствени науки информатичката технологија закон наставата и образованието науки. latrobe.edu.au/courses

курсеви

La Trobe нуди повеќе од 200 курсеви, Вклучувајќи 125 додипломски степени и повеќе 120 постдипломски курсеви, во широк спектар на студиски области, Вклучувајќи:

уметност и комуникации

 • уметност и комуникации
 • бизнис и трговија
 • инженеринг
 • здравствени науки
 • информациска технологија
 • закон
 • наставата и образованието
 • науки.

 

Студираат на меѓународно признат универзитет, where you’ll learn from leading academics во state-of-the-art објекти. Со пристап до широк спектар на социјални и активности на отворено, ќе имаат меѓународна студија искуство како ниеден друг.

Во Ла Trobe универзитет, Ние сме амбициозен глобален мислители. Бидејќи ние отворивме и вратите во 1967, ние сме опремени повеќе од 190,000 дипломирани студенти со вештини и искуство за да се изгради успешна кариера. со повеќе 8,000 студенти од 110 земји, Гордееме се меѓународен универзитет.

во 2016, La Trobe е рангирана во QS Топ 50 под 50, што ни еден од најдобрите млади универзитети во светот. Сега во нашата 50-та година, QS Светскиот универзитет рангови Работна се наоѓа на Ла Trobe во првите два проценти од универзитетите во светот.

Во Ла Trobe, ние биланс истражување совршеност со реалниот свет искуство. Нашите професори на пракса се во индустријата искусни обука на професионалци кои носат индустрија во училница, и во сите нашите училишта нудат можности Работа Интегрирано учење каде што може да се применуваат на учење во вистински работното место. Потоа можете да снимате и да се изгради на вашите искуства преку нашата програма кариера подготвени Предност, развиена со индустријата и структуриран за да ви помогне да активно се подготвуваат за живот надвор од универзитетот.

La Trobe има седум кампуси низ државата Викторија, вклучувајќи и две во Мелбурн и еден во централната бизнис-област во Сиднеј. Во кампусот Мелбурн 267 хектари (660 акри) на прекрасни паркови и патишта, вклучувајќи голем дивиот свет светилиште. Тој нуди добредојде и разновидна универзитетската заедница со станбен стил сместување и услуги.

latrobe.edu.au/international

La Trobe во моментов е рангирана меѓу првите 400 универзитети во светот, според трите најпрестижните меѓународни ВТА: Академскиот Пласман на светски универзитети (ARWU) 2016, Тајмс високото образование 2016-2017 и QS Светскиот универзитет рангови 2016-2017.

82 проценти од нашите истражувачки области се проценува на "светски стандард или погоре, во 2015 Совршеност во истражување за Австралија Пријави.

нашата програма кариера подготвени Предност е развиена во консултација со индустријата и е дизајниран да ви помогне да активно се подготвуваат за живот по универзитет.

Ние сме инвестирале повеќе од Ау $ 500 милиони во светски центри за учење и истражување, вклучувајќи го и Ла Trobe во Институтот за молекуларна наука (LIMS), Центарот за AgriBioscience (AgriBio), од светска класа, спортски моментов паркираат во развој, и нашите Wildlife Sanctuary, кој има бројни домашни растенија и животни, од кенгури да EMUs.

 

Студентски Услуги Имаме широк спектар на можности за услуги за да ви помогне да добиете најмногу од вашето време во Австралија,. ПРАШАЈТЕ La Trobe е вашата 24/7 студент на помош, каде што ќе ги најдете одговорите на најчесто поставуваните прашања (Најчесто поставувани прашања) за истражување и студентски живот. Исто така, ќе бидат поддржани од страна на Меѓународниот студентски услуги за кои се посветени да ви помогне од кога ќе дојде до дипломирањето. Нашите студентски услуги вклучуваат: поддршка за пред заминување и ориентација академски и личен-еден-еден поддршка програмите на заедницата ангажман волонтерството и студент хостинг. Курсеви La Trobe нуди повеќе од 200 курсеви, Вклучувајќи 125 додипломски степени и повеќе 120 постдипломски курсеви, во широк спектар на студиски области, Вклучувајќи: бизнис вештини и комуникации инженеринг и трговија здравствени науки информатичката технологија закон наставата и образованието науки. latrobe.edu.au/courses

La Trobe нуди повеќе од 200 курсеви, Вклучувајќи 125 додипломски степени и повеќе 120 постдипломски курсеви, во широк спектар на студиски области, Вклучувајќи:

уметност и комуникации

Курсеви во La Trobe University

Фотографија Gallery of La Trobe University

Видео about La Trobe University

Претплатете се
Известете за
гостин
0 Коментари
Вклучени повратни информации
Погледнете ги сите коментари

За што прашуваат посетителите La Trobe University

Како да get admission to La Trobe University

Како да get invitation letter from La Trobe University

Tuition fees in La Trobe University

Кои се причините за тоа study in La Trobe University

Cost of study in La Trobe University for foreign students

Што е квалитетот education in La Trobe University

Како да apply to La Trobe University

Прием во La Trobe University

 • Само заверени претставници

  Official representatives will help you with admission to La Trobe University

 • Јасен процес на прием

  Комплетна форма или контактирајте претставници за целосни упатства за прием на кој било универзитет во Австралија

 • Најбрз прием

  Процесот на прием во Австралија е најбрз со универзитетите. ГУРУ

La Trobe University локација

УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

 • Сите универзитети
 • Сите курсеви
 • Брза апликација
 • Корисни написи
 • Осврти на студентите
 • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2021 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

0
Би сакале вашите мисли, те молам коментирај.x

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru