Universities.GURU им помага на меѓународните студенти со прием и образование на кој било универзитет во светот

Universities.GURU им помага на меѓународните студенти со прием и образование на кој било универзитет во светот

Што би сакале да студирате?

Претстави се

Контакти

Силно препорачуваме да имате активни Whatsapp / Viber / Telegram на овој број за побрза и полесна комуникација

Писмо за покана ќе биде испратено на оваа адреса. Можете да го промените подоцна ако ви треба

Документи

Коментари

Универзитети. ГУРУ обезбедува прием за студенти од сите земји во светот

100 Земји *

Ние нудиме прием во огромен број земји за странски студенти

Истражете сега
Курсеви за странски студенти во странство со универзитети. Гуру

1,200 Курсеви *

Меѓународните студенти можат да изберат кој било курс за нивната светла иднина

Истражете сега
најдете добар агент за прием со универзитети. гуру

357 Помошници за прием *

Само професионални и доверливи помагачи за прием во вашата земја

Истражете сега
направете прием на кој било универзитет во светот со универзитети.guru

4673 Универзитети *

Toе обезбедиме прием на сите универзитети во светот

Истражете сега

Образовен агент? Да бидеме партнери!Истражете повеќе

Обрни внимание за универзитети

Еве неколку неверојатни универзитети од нашата листа

University of the Sunshine Coast USC 4 скалиран

Универзитетот на Sunshine Coast (USC)

основана е во 1996, Универзитетот на Sunshine Coast (USC) понуди 68 предмети во 20 студиски подрачја. Универзитетот на Sunshine Coast (USC) предмети се понудени во 8 локации. Без разлика дали тоа е практично работно искуство и можност да ги извршуваат доживотно страст, за да се поврзете со вашата заедница или да патуваат, we’re here to help you realise

9.12
Kyiv National Economic University 1

Kyiv National Economic University

Study economics in Ukraine

Extra buildings were added once the university had been vested with the National status. во 1999 we got the 5th Building in Vulytsia Melnikova (the ex-building of the KVIRTU Military School) used for first-year students and the 6th Building used for master students in the same Vulytsia Velyka Dorohozhytska, renamed after the revolution in honor

8.79
Универзитетот во Нотр Дам 5

Универзитетот во Нотр Дам

has grown from the vision of Father Sorin

На универзитетот во Нотр Дам е основана во ноември 1842 од страна на свештеникот. Едвард F. Сорин, C.S.C., свештеник на Конгрегацијата на Светиот крст, француски мисионер цел. Таа се наоѓа во непосредна близина на South Bend, Индијана, центарот на градското подрачје со население од повеќе од 300,000. Chartered by the state of Indiana

7.47
Texas AM University 7

Тексас А&М универзитетот

lead by example in everything we do

Тексас А&М отвори своите врати во 1876 како прва јавна институција за високо образование во државата. денес, стоиме како предводник на Универзитетот истражување-интензивна посветен на испраќање Аги лидери надвор во светот подготвени да преземе во врска со предизвиците на иднината. Се наоѓа во срцето на триаголникот Хјустон во Далас-Остин и во рок од два часа возење од…

8.19
Универзитетот на Регина 1

Универзитетот на Регина

прием во Канада

Студентите на Универзитетот на Регина добијат можност да бидат дел од заедницата на 14,000 студентите со 1800 кои живеат на кампусот. Other big universities might make you feel like nothing more than a student number but our interconnected campus means that you’ll meet students and faculty from every discipline on your daily

8.5
Универзитетот во Саскачеван 1

Универзитетот во Саскачеван

make admission in Canada university

Универзитетот во Саскачеван е еден од првите истражувања интензивна, докторски медицински универзитети во Канада, и е дом на водечки светски истражувања во области од глобално значење, како вода и безбедност на храната. Истражување и откривањето е подобрен од страна на нашите истакнати објекти, including the Canadian Light Source synchrotron, VIDO-InterVac, the Global Institute for Food Security, the Global Institute for Water Security and

8.44
Универзитетот „Борис Гринченко“ во Киев 1

Универзитетот „Борис Гринченко“ во Киев

Get admission to ukrainian universities

Универзитетот Борис Гринченко во Киев е студентски центриран, интензивно истражување, и глобално вклучен универзитет со над 140-годишна историја. Иновативни методи на образование, долгорочни традиции на настава, и блиски врски со јавни институции и бизниси ги зголемуваат нашите дипломци’ конкурентност и да им помогне да придонесе за развој на нашето општество и држава. Во текот 8 илјадници студенти прават курсеви во 45 специјалност….

8.69
Државниот универзитет на Флорида 4

Државниот универзитет на Флорида

зачувува, се проширува, и дисеминира знаења во науката, технологија, уметност, хуманистичките, и професии

Еден од нацијата елита истражувачки универзитети, Државниот универзитет на Флорида, зачувува, проширува и шири знаења во науките, технологија, уметност, хуманистичките, и професии при прифаќањето на филозофијата на учење силно вкоренета во традициите на либералната уметност и критичкото размислување. добредојде на поранешниот Советски Сојуз кампусот е лоциран на најстарите континуирано сајт на високото образование во Флорида, во…

8.14
УНИВЕРЗИТЕТИ.ГУРУ - прием на кој било универзитет во светот за странски студенти со вашиот мобилен телефон

Барате повеќе можности? Симни ја апликацијата!*

  • Сите универзитети
  • Сите курсеви
  • Брза апликација
  • Корисни написи
  • Осврти на студентите
  • И уште повеќе

*Наскоро

Преземете ја апликацијата Universities.GURU на Google Play Преземете ја апликацијата Universities.GURU во Apple Store

авторски права © 2019-2021 Универзитети.ГУРУ.   Сите права се задржани.

Universities.guru е на продажба сега. Ве молиме контактирајте со нас ако сте заинтересирани преку е-пошта: buy@universities.guru